Spolupracující vitaminy
Má vaše tělo dostatek vitaminu D3? Otázka je namístě, protože až 60 procent populace trpí jeho nedostatkem. D3 přitom ovlivňuje přes 200 procesů v lidském organismu. Pomáhá udržet správnou hladinu vápníku a fosforu v krvi, čímž podporuje zdravé a pevné kosti. Stará se o správné fungování imunity a ovlivňuje zdraví vašeho kardiovaskulárního systému. D3 je zodpovědný za posilování nervového systému a pozitivně ovlivňuje kognitivní funkce. Hraje důležitou roli při metabolismu cukru. Podílí se na regulaci krevního tlaku i na růstu krevních, svalových a kožních buněk.

Důležitý je i při prevenci onkologických onemocnění, konkrétně rakoviny tlustého střeva, prsu, vaječníků a prostaty. Na dostatečný příjem D3 by měli dbát i ženy v důležitých fázích života. Optimální hladinu – nad 75 nmol/l – by si měly udržovat ženy, které chtějí otěhotnět, stejně jako těhulky, neboť D3 přispívá k udržení fyziologické gravidity a zvýšení tvorby mléka. Snižuje riziko předčasného porodu a napomáhá správnému rozvoji kostry dítěte. V menopauze dochází při poklesu estrogenů v těle k úbytku kostní hmoty, co může způsobit osteoporózu. Kostrově-svalový diskomfort zhoršuje kvalitu života a způsobuje výkyvy nálad. D3 přitom hraje klíčovou roli při zajištění správné funkce a složení kostní i svalové hmoty.

Jak tělu dodat dostatek vitaminu D3? Tvoří se v kůži působením slunečního záření, proto se nazývá i sluneční vitamín. Významnou část roku je však u nás sluneční svit nedostatečný. Získat dostatek D3 z potravy, např. mořských ryb či jater je téměř nemožné. Doplněk stravy Vitamin D3 EXTRA značky BIOMIN jako jediný dodá vašemu tělu v jedné kapsli 5600 I.U. (140μg) slunečního vitamínu, tedy potřebnou týdenní dávku. BIOMIN nabízí také doplňky s dalším důležitým vitamínem K2, který s D3 v těle “spolupracuje”. Zatímco D3 podporuje efektivní vstřebávání vápníku do krve, K2 pomáhá nasměrovat vápník do kostí a zubů a brání jeho ukládání v cévách, čím přispívá k snížení rizika arteriosklerózy.

www.jsemstalekost.cz


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Gynobox © 2017-2027 Občianske združenie Bocian, info@gynobox.cz