Turné plodnosti neboli Ženské zdraví na cestách

Pravidelná edukační roadshow po českých městech o tom, jak chránit reprodukční zdraví i plodnost, efektivně řešit gynekologické obtíže, zvládat bolestivou nebo nepravidelnou menstruaci, těhotenství nebo menopauzu, nebo také jak předcházet srůstům, zánětům, onkologickým onemocněním a hormonální nerovnováze. V průběhu roadshow Ženské zdraví na cestách se tak vždy setkáváte s týmem Gynoboxu.

Na každého návštěvníka čekají informace o prevenci ženských problémů, novinky pro těhotné ženy, skvělé tipy jak zrychlit spermie a množství informací, kupříkladu o menstruačních pomůckách nebo rizicích intimní hygieny a součástí jsou i motivační soutěže pro tři generace žen.  Povídat si možno o všem, od první menstruace až po menopauzu, o suché vagíně, řídnutí kostí, myomech nebo PMS, a to s humorem, srozumetlně a tak, aby bylo jasné jak a za co může to, čo jíme, kosmetika, celiakie, genetika, hormony nebo nevědomost.

Edukační kampaň Turné plodnosti neboli Ženské zdraví na cestách se setkává s překvapením veřejnosti, kde všude může být problém, co všechno dnes možno zjistit, vyšetřit a rozlousknout. Moderní medicína nebo genetika odhalí, proč dochází k opakovaným potratům a stále častěji zjistí i to, čemu se říkalo “z nevysvětlitelných příčin”. Bohužel počet párů, kterým se nedaří počít dítě přirozenou cestou přesto stoupá. Můžou za to lifestylové faktory jako životospráva, nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání nebo stres. To všechno má řešení, jen musíte vědět jak a kde začít.

Protože moderní žena ví. Naposledy jsme se v roce 2019 potkali v Olomouci, Ostravě a v Brně. Doba kovidová nám pořád dává zabrat a jelikož jsme posledně byli na Moravě, až to situace dovolí, zamíříme do Čech. Rádi bychom se s vámi uviděli v Plzni, Hradci Králové, Liberci a Českých Budějovicích. Přesné termíny, časy a místa setkání najdete zde. Jo, a máte li chuť zapojit se jako dobrovolnice, pošlete nám zprávu na info@gynobox.cz.

Žena se může cítit dobře jenom tehdy, když je v pořádku její lůno a “věci růžové”. Navzdory možnostem prevence a snad i dostatku informací však v České republice počet ženských problémů roste. Nepříznivý je kupříkladu stoupající počet sexuálně přenosných nemocí. Roste počet chlamydiových infekcí, počet nakažení virem HPV, který může mít na svědomí pozdější onkologické onemocnění a alarmující je i strmý nárůst nakažení HIV virem, nemluvě o jiných bakteriálních gynekologických nemocech.

Evidentní je i negativní situace v oblasti plodnosti. Průměrný věk žen, které rodí své první dítě, je v porodnici v Praze v Podolí 32,6 let. Není to jenom český problém, což dokazuje počet center mimotělního oplodnění v Evropě. Jen v 23 evropských zemích je jich přes 1000 a neustále se budují nová. Pořád taky roste počet pacientů s onkologickým onemocněním. O intimních ženských věcech se chatuje, což sebou nese riziko různých informací, nikoli faktů, ale nemluví se o nich otevřeně, protože výraz vagína, nebo pochva prostě stále nepatří do rozhovoru ke kafi, alespoň ne tak často, aby se beze studu a mýtů mluvilo třeba o cystách, myomech nebo ovulaci, přesto, že ověřené informace drtivé většině žen naprosto chybí.

S řešením přichází Gynobox. Projekt o menstruaci, ovulaci, plodnosti, antikoncepci, infekcích, nebo intimní hygieně. Nepřehlédnutelný portál spolehlivých a srozumitelných informací připravila skupina farmaceutů, lékařů, fyzioterapeutů a jiných odborníků.