Jak podpořit hojení

Po porodu a gynekologických operacích

Při porodu dochází k poraněním porodních cest různého rozsahu, někdy bývá potřebné v zájmu dítěte nebo maminky udělat nástřih hráze, nebo je nutný porod císařským řezem. Na každé poranění a chirurgický zákrok organismus reaguje zánětem. S ním bývá spojený otok a bolest. Není výjimkou, že se žena po porodu kvůli otoku a bolesti nemůže ani posadit.

Enzymy pomáhají při hojení ran

Nezastupitelné místo v procesu hojení ran patří určitým enzymům, které má každý z nás ve svém těle. Usměrňují průběh zánětu tak, aby proběhl co nejúčelněji a nejrychleji. V některých situacích, ke kterým patří také chirurgické zákroky a rozsáhlejší poranění, tyto tělu vlastní enzymy nemusejí stačit. Proto je vhodné je podpořit dodáním enzymů zvenčí prostřednictvím léku Wobenzym.

Lék Wobenzym může pomoci i vám

Enzymy, které obsahuje lék Wobenzym, omezují vznik otoků a urychlují jejich vstřebávání, zmírňují bolest a zkracují dobu hojení. V případě, že je nezbytné nasadit antibiotika, Wobenzym podporuje průnik antibiotik do tkání a zlepšuje tím účinek léčby. A co je pro ženy také důležité – vytváří předpoklady pro tvorbu menší jizvy.

Kdy začít Wobenzym užívat?

Co nejdříve to je možné, po předchozí konzultaci s ošetřujícím lékařem je možné Wobenzym užívat i při kojení. Ze začátku se podává vyšší dávka až 3×10 tablet Wobenzymu denně, která se postupně při příznivém hojení rány snižuje na 3×3 tablety denně. Podpůrná léčba Wobenzymem je vždy součástí celkové pooperační péče.

Wobenzym je tradiční lék z přírodních zdrojů k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Při těhotenství a v průběhu kojení vždy konzultujte užívání Wobenzymu s lékařem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Gynobox © 2017-2027 Občianske združenie Bocian, info@gynobox.cz